Деревяна вагонка
2nd of Февраль, 2017


vagonka2-400x300

 

На балконах, лоджіяхтаі верандах стінову вагонку  краще покривати аквалаками. Аналогічно рекомендується обробляти вагонку всередині приміщення. Даний метод актуальний коли потребується захистити деревину зберігши її природний натуральний вигляд. Сосна являється основним матеріалом для інтер`єрної вагонки, золотистий відтінок сосни з часом темніє, а використання лаків запобігає цьому.

Різні види фарб доцільно використовувати тим, хто хоче змінити колір стін у відповідності з інтер’єром приміщення. Адже використавши якісну фарбу вагонці можна надати будь-який колір. Найбільш популярні напівматові фарби на водній основі, які призначені для роботи по дереву і металу. Зазвичай витрачається 1 л фарби на 10 кв. метрів.

 Технологія крок за кроком

Для обробки вагонки вам знадобиться:

Лоток малярський

Відро

Захисні окуляри

Лак

Фарба

Кисть (іноді може стане в нагоді краскопульт або валик)

Вагонку слід фарбувати в два шари невеликими мазками, щоб зберігати рівномірне нанесення фарби

pokraska-vagonki-1-

Послідовність дій:

  1. Очищення поверхні від пилу, бруду та старої фарби. Це дуже важливий етап. Лаки і фарби не можна наносити на брудну поверхню. Тому зчищають весь бруд і стару фарбу щіткою або скребком, добре промивають водою. Якщо клапті старої фарби тримаються досить міцно, то можна промити її розчином соди (300 г на відро води (гарячої)). Цього має бути достатньо, щоб добре все відчистити. Цвіль можна видалити спеціальним розчином для зняття цвілі. Стару обшивку, підгнилі і криві дошки необхідно замінити новими.
  2. Шліфування всієї поверхні деревини. Це робить дуже просто за допомогою пемзи.
  3. Нанесення ґрунтовки антисептика при необхідності. Цей етап можна і пропустити, але для довговічності та більш рівномірного пофарбування краще зробити. Справа в тому, що у сосни, ялини та багатьох інших деревних порід є так звані «смоляні кишені» в області спиляних сучків. Смола, яка час від часу виділяється з подібних утворень, знижує захисні властивості септика або фарби. Ґрунтовки бувають різні: і для зовнішніх, окремо і для внутрішніх робіт, виготовляють і протигрибкові, і протизапальних ґрунтовки, і т.п. Вони значно подовжують термін лакофарбових покриттів. Тому попередньо проблемні зони вагонки ґрунтують.
  4. Останнім етапом поверхню покривають фарбою або прозорими антисептиками. Для їх нанесення використовують краскопульт, валик або кисть. Фінішне покриття наносять на вагонку тонким шаром, робляючи безперервні рухи пензлем зверху вниз. Рекомендується уникати проведення пензлем неодноразово по одному і тому ж місцю. Фарбують тільки кінчиками щетини пензлика. Коли перший шар просохне, наносять другий, а потім і третій при необхідності. Варто враховувати, що кілька тонких шарів будуть триматися довше, ніж 1 товстий. Завершальний шар наносять зверху вниз, інакше розводи від кисті будуть помітні.

 

vagonka5-400x300

Якщо ви хочете по-справжньому якісно виконати фарбування і бажаєте, щоб термін служби лакофарбового покриття на вагонки був максимально довгим, рекомендуємо дотримуватися наступних порад

Перемішуйте фарбу якомога ретельніше і до, і під час фарбування, інакше колір і блиск покриття буде нерівномірним.

Зробіть пробне фарбування, наприклад, на невеликій ділянці невикористаної дошки. Так ви зможете перевірити правильність обраного кольору.

Найкраще фарбувати пензлем. Але не наносьте ним  занадто товсті шари, щоб уникнути нерівномірності кольору і блиску поверхні.

Не дивуйтеся, але іноді в ході роботи вам можуть стати в нагоді цігейкові рукавиці. Секрет в тому, що вагонка може чергуватися з трубами та іншими металевими елементами. Зняті труби фарбувати дуже складно, так як один бік завжди знаходиться на землі. Тому просто виверніть цігейковую рукавицю хутром назовні, одягніть її на руку і опустіть у фарбу, щоб використовувати як кисть. За 1 хвилину таким своєрідним способом пофарбувати можливо до 5 м труби.

Постарайтеся заколерувати ґрунтовку в колір, який буде найбільш відповідати майбутньому лакофарбового покриття.

Не фарбуйте під впливом прямих сонячних променів, інакше фарба може небажано швидко висохнути. Краще не робити фарбувальні роботи в яскраву, сонячну погоду і в спекотні дні, як і в дні випадання опадів. Оптимальна погода для фарбування — безвітряна, хмарна і тепла.

Торці дощок — це найслабші місця, через них вода найбільш швидко і легко всмоктується в деревину, саме тому вони вимагають особливо ретельної обробки. Покривайте їх декількома шарами грунтовки лакофарбового матеріалу.

Замовити безкоштовний дзвінок

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!