pogonajnie_izdelija4_0
29th of Сентябрь, 2016

Монтаж вагонки досить простий і не потребує додаткової підготовки та знань. Але і в цьому простому процесі є ряд основних питань та найпоширеніших помилок

Бажано перед укладанням витримати вагонку в приміщенні укладання близько 2-х днів, щоб матеріал адаптувався до температури і вологості.

 

Електрика

Якщо проводка проводиться через вагонку (або приховується під вагонкою), за вимогами пожежної безпеки проводку слід вести в залізній трубі. Цьому питанню слід приділити максимальну увагу адже вагонка — матеріал пожежонебезпечний.

Якщо проводку вести відкрито зовні, то це можна робити безпосередньо на дужках кабелем марки NYM. Для розеток використовувати NYM 3×2.5, для освітлення 3х1,5 або 2х1,5.

montag-vagonka1

Укладання

  • Якщо обшивка вагонкою проводиться у вологому приміщенні, слід обробити антисептикомвсі бруски й обидві сторони вагонки (обов’язково до обшивки).
  • Перша дошказначно впливає на кінцевий результат, оскільки по ній рівняються наступні планки. Ретельно виставте її по рівню, при необхідності підтесайте рубанком.
  • Щоб зберегти вагонку при добиванні, використовуйте обрізок вагонкиі добивайте через нього, а не безпосередньо по вагонці
  • Після монтажу кожної десятої дошкинеобхідно контролювати відхилення від вертикальної або горизонтальної осі вагонки, оскільки через нещільне прилягання й неточну геометрію дошок рівність укладання може порушуватися.
  • Залишаємо по периметру вентиляційний зазору 15-20 міліметрів між стіною і вагонкою.
  • Плінтуса кріпимо до стіни, а не до вагонки. Якщо до стіни кріпити можливості немає, використовуються підкладні бруски, які попередньо кріпляться до стіни.

 

Стиковка вагонки по довжині

У випадку обшивання поверхні, яка по довжині більша, ніж довжина вагонки (найчастіше це зустрічається при монтажі вагонки на стелі), виникає необхідність у стикуванні.

Існує два варіанти стикування:

  • Cтик вагонки виконують в одну лінію. При такому способі шов закривають декоративною накладкою або рейкою.
  • Cтиковка з розбіжністю швів. У цьому випадку торець вагонки зашліфовують, щоб отримати акуратний шов, а кожний наступний ряд вагонки починають з обрізка дошки, що залишився від попереднього ряду. При такому укладанні досягається економія матеріалу, адже при монтажі вагонки використовується вся дошка без залишку.


pogonajnie_izdelija4_0

Декорування

Для облагородження лінії стику при використанні всіх видів вагонки застосовують або нащільники, або стикування. Також існує безліч оригінальних елементів, які можуть при необхідності урізноманітнити зовнішній вигляд вагонки.

vagonka-decor5

vagonka-decor6

vagonka-decor-yasen7

Замовити безкоштовний дзвінок

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!