brus-iz-sosny-v-chem-dostoinstva1
10th of Декабрь, 2016

 

 

Разом з такими актуальними характеристиками, як здатність «дихати» і створювати сприятливий мікроклімат в приміщенні, екологічність, природну красоту, хвойна деревина володіє ще цілим набором переваг.

 

 

Висока питома міцність. Одним з показників ефективності використання конструкцій з різних матеріалів є питома міцність матеріалу. Якщо брати до уваги, що розрахунковий опір (іншими словами межа міцності) деревини в середньому становить 14 МПа, сталі 230 МПа, а бетону марки В25 — 30 МПа, то для деревини пропорція розрахункового опору до щільності складає 28, для бетону — 12,5 , а для сталі — 29,3 одиниці. Таким чином, питома міцність деревини лише на 4,4% менше, ніж у сталі, і на 122% вище, ніж у бетону. Цей показник підтверджує доцільність використання дерев’яних і, зокрема, клеєних дерев’яних конструкцій поряд з металевими конструкціями, де натуральна вага конструкцій має вирішальне значення.

 

 

Еластичність і в’язкість. З усіх стандартних будівельних матеріалів тільки деревина, що володіє високою еластичністю, дозволяє будівлі реагувати на нерівну осадку фундаментів без розвитку тріщин в дерев’яних деталях, а також забезпечує можливість обходитися фундаментами дрібного заглиблення. В’язка природа руйнування конструкцій з деревини дозволяє перерозподілятися зусиллям в елементах конструкцій, що виключає можливість миттєвого обвалу.

 

 

Незначне температурне розширення. Температурне розширення деревини при охолодженні або нагріванні значно менше, ніж у інших будівельних матеріалів. Наприклад, коефіцієнт термічного розширення деревини уздовж волокон складає лише 3,6×10’6, бетону — 12,6×10 б, алюмінію — 23,8-27×10 6, сталі — 11,5×10’6 градусів. Це говорить про те, що при сильному нагріванні дерев’яні елементи матимуть подовження в 5,7 рази менше, ніж алюмінієві, в 2,8 рази менше, ніж бетонні, в 2,5 рази менше, ніж сталеві. Саме тому немає необхідності розчленовувати дерев’яні будівлі на блоки певної довжини за допомогою створення температурних швів.

 

 

Мала теплопровідність. Завдяки малій теплопровідності деревина є ідеальним будівельним матеріалом для стінових (огороджувальних) конструкцій з точки зору енергозбереження. Коефіцієнт теплопровідності деревини ялини і сосни поперек волокон в 6 разів менше, ніж у звичайної керамічної цегли, в 2 рази нижче, ніж у керамзитобетонів, газобетону і піно бетонів з щільністю 800 кг / м3. Отже, при однаковій товщині стін, дерев’яний будинок буде завжди тепліше бетонного або ж цегляного.

 

 

Висока хімічна стійкість. Деревина практично не боїться сольової або кислотної агресії зовнішнього середовища. Пояснюється це тим, що основний елемент деревини, целюлоза, являє собою хімічно стійку речовину і нерозчинну в багатьох традиційних розчинниках: спирті, ефірі, і ацетоні. Целюлозу може розчинити тільки аміачний розчин окису міді або міцний розчин хлористого цинку, котрий не зустрічається в повсякденному житті . Інша основна складова деревинної речовини — лігнін, хімічно менш стійкий, однак більшість кислот в слабких концентраціях також не впливають на нього. Залежно від ступеня і виду хімічної агресії деревину можна застосовувати без додаткового захисту, або захищати її за допомогою поверхневого просочення або фарбування. Дерев’яні конструкції використовуються там, де бетон і сталь руйнуються через агресивні середовища вже через два-три роки. Більшість органічних кислот не руйнують деревину при звичайній температурі. Вона стійка до дії фосфорної, мурашиної, лимонної, плавиковою, оцтової та інших кислот низької концентрації.

Самооновлення. Деревина є самооновлюваним будівельним матеріалом, який нам дарує сама природа, в той час як видобуток сировини для конструкцій з інших матеріалів вимагає переробки корисних копалин і проведення геологічної розвідки і, відповідно, великих витрат.

 

 

Простота обробки. Деревина обробляється як простим електричним або ручним інструментом, так і на верстатах, механізованим способом. Вона легко пиляється, ріжеться, шліфується та сверлиться і фрезерується, легко піддається термічній обробці. Пластичність деревини дозволяє надавати конструкціям як прямолінійні, так і криволінійні форми (наприклад, арки).

 

1470_1 003784 brus-iz-sosny-v-chem-dostoinstva1 scrap_wood

Замовити безкоштовний дзвінок

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!