111
22nd of Август, 2016

 

Вагонка — це дошка з добірної деревини, якою обшивають фасади будинків, стіни і стелі всередині приміщень, балкони, лоджії, веранди. Вагонка має безліч переваг. Вона довговічна, сприяє рівномірному розподілу рівня вологості в приміщенні, перешкоджає утворенню конденсата, відмінно зберігає тепло, має підвищені звукоізоляційні властивості, а її естетичний вигляд і приємний деревний запах — поза конкуренцією. Щоб деревина не потемніла з часом і не втратила колишню привабливість через несприятливі зовнішні впливи, її необхідно захищати за допомогою спеціальних покриттів.

Чим забарвлюється фасадна вагонка?

Найбільш схильна до старіння і руйнування вагонка котра використовується для обшиття фасаду будинку. Так як вона піддається впливу: вологи, ультрафіолетового випромінювання, розмноження мікроорганізмів, що викликають гниття, грибку плісняви, комах-шкідників. Оптимальним варіантом буде, якщо для зовнішньої обробки ви придбаєте вагонку з хвойних порід дерева. Це доцільно зробити, так як смола, що міститься в цих деревних породах, служить відмінним природним антисептиком, що захищає матеріал від грибку, вона ж перешкоджає проникненню вологи, тому хвойні породи набагато довговічніше листяних. Але і таку вагонку необхідно обробляти спеціальними засобами, щоб поліпшити її експлуатаційний період і зберегти естетичні якості. Для захисту поверхонь з дерева існує кілька видів покриття. Основні з них це:

— Лессуючі (напівпрозорі) антисептики;

— Покривні (непрозорі) антисептики;

— Масляні фарби;

— Акрилатні фарби;

— Дуже популярні акрилові аквалаки й алкідні лаки.

Що ж вибрати?

Покриття-антисептики вбираються в деревину на кілька міліметрів в глибину і захищають поверхню вагонки від впливу УФ-випромінювань, атмосферних опадів, цвілі, синяви та гнилі.

Напівпрозорі антисептики відмінно зберігають текстуру деревини, надають їй більш насичений відтінок кольору, краще за інших покриттів підкреслюють природну красу, малюнок дерева.

Непрозорі антисептики повністю покривають текстуру деревини, зберігаючи лише рельєф дерев’яної поверхні.

Олійні фарби дуже добре вбираються в деревину, мають прекрасну атмосферостійкість, запобігають проникненню вологи в неї. Але вони досить повільно висихають (мінімум 7 годин, а частіше — кілька діб), з часом їм властива зміна кольору і матування, яке найбільш помітно в темних і яскравих відтінках фарби.

Акрілатні фарби — атмосферостійкі, набагато краще масляних зберігають насичений колір, блиск, добре «дихають», тобто мають паропроникність, еластичні, не розтріскуються.

Сучасні акрилові аквалаки найбільш екологічні порівняно з іншими, частіше ними рекомендується обробляти внутрішні поверхні. Алкідні лаки тверді, ними зазвичай покривають підлогу. Термін служби фарб і лаків становить від 5 до 10 років, після закінчення якого доведеться знову обробляти поверхню вагонки.

З усіх видів покриттів для обробки фасадів краще використовувати лессуючі антисептики перевірених фірм-виробників. Судіть самі: якщо після вживання фарби назавжди втратиться природна краса деревного покриття, то напівпрозорі речовини збережуть і підкреслять структуру матеріалу.

Адже саме цю мету ви переслідували, коли оббивали фасад вагонкою, чи не так? Добре вивчайте інструкцію. Вибирайте ті покриття, які не бояться низьких температур. Також ви можете придбати будь-який інший вид лаків і фарб, в більшості своїй вони універсальні, різниця полягає іноді лише в кількості шарів. Для обробки фасаду будинку потрібно наносити мінімум 3 шари.

 

111 42854995.jxh81atqcy.W665 42855000.2hgud486l1.W665 okrashennaya-vagonka pokrashennaya-vagonka

Замовити безкоштовний дзвінок

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!