167-400x300
22nd of Декабрь, 2016

 

Чи знаєте ви самий надійний і бе167-400x300

зпечний будівельний матеріал? Багато хто відповість, що це дерево, і будуть абсолютно праві. Адже практичність деревини доведена часом! З неї будували і будують будинки, а також роблять декоративне облицювання садиб і зводять малі архітектурні форми. Вона має масу достоїнств і всього кілька недоліків. Головний з них — слабка опірність такому процесу, як гниття. Крім цього, дерево можуть пошкодити різні комахи і воно добре горить. Ось чому захист деревини — питання, яке вимагає пильної уваги.

 

Попереджаємо процес гниття

 

Оскільки ми маємо справу з природним матеріалом, то його люблять такі недоброзичливці, як грибок і пліснява. Ці бактерії розмножуються там, де багато вологи. Як наслідок, з часом дерев’яні споруди починають прогнивати і руйнуватися. Для попередження гниття можна зробити деякі дії, які допоможуть продовжити термін служби деревини:

  • обробку антисептиками. Їх можна купити в магазині будматеріалів, де вони продаються у вигляді розчину або пасти. Наносяться такі розчини, як на наземну поверхню дерева, так і на ту, що знаходиться в землі (рекомендують робити глибину просочення 1,5 метра). Можна використовувати розчин 5% біхромату з 5% сірчаною кислотою. Якщо ви хочете застосувати готові антисептики, то можна користуватися НОВОТЕКС, біокроном, Біосепт, пинотексом.
  • Природна та штучна сушка деревини. Найбільш дешевий спосіб — це помістити матеріал в добре провітрюване приміщення. Там деревина може перебувати (в залежності від сорту дерева і клімату) тиждень або кілька місяців. Штучне сушіння здійснюють в камерах з високою температурою. У них матеріал піддається впливу теплого повітря або пару. Захист деревини від гниття може вироблятися і в рідкому середовищі — в ємностях з вазеліном. Штучна сушка відрізняється швидкістю (від 1 години до декількох днів) і тим, що знищує грибкові захворювання дерева.
  • Грамотне будівництво дерев’яних споруд. Сюди входять такі конструктивні заходи, як спорудження водонепроникної покрівлі, інтенсивне провітрювання, гідроізоляція поверхонь, спорудження високого фундаменту і т.д.

258-400x227

Методи боротьби з комахами

 

Якщо ви не знайомі з особливо небезпечними для дерева шкідниками, то варто з ними познайомитися. Йдеться про жука-вусаня, жука-довгоносика, жука-точильника. За найкоротший час вони можуть зробити з ваших дерев’яних меблів і інших будівель купу тирси. Визначити їх присутність досить просто. Якщо на поверхні дощок або колод видно невеликі канавки, утворені дірочки і помітні купки пилу, то шкідники присутні. Все це означає, що вам необхідно поспішати в магазин за антисептиками і інсектицидами. Є й більш простий варіант, коли захист деревини від комах виробляється розчином кухонної солі. Його можна приготувати в домашніх умовах, і він не є небезпечним для здоров’я людини. До недоліку відноситься те, що він легко змивається під час дощу. Крім цього, існують й інші народні засоби такого захисту. Назвемо деякі з них: ви можете застосувати розчин дьогтю в скипидарі; деякі обробляють поверхню, використовуючи парафін або розплавлений віск; добре підходить розчин карболки; якщо добре переносите запах, то спробуйте дихлофос (хлорофос). У вас є великий вибір антисептиків Відмінно зарекомендував себе метод, коли за допомогою пензлика або розпилювача наносять на дерев’яну поверхню розчин кремнефтористого натрію.

353-400x328

Водовідштовхувальні просочення

 

Крім народних методів захисту деревини від шкідників є й інші безпечні засоби. Масла на основі натуральних олій надійно захищають дерево від комах і абсолютно нешкідливі для людей і навколишнього середовища. Для одночасного захисту від шкідників і грибкових уражень використовуються водовідштовхувальні просочення. Тут найкраще підійде спеціальне масло. Його наносять на всю поверхню деревини, не пропускаючи жодної тріщинки, пори і стику. При цьому враховують здатність масла змінювати колір дерева і робити його трохи темніше. Щоб захист деревини від вологи був ефективним, рекомендують проводити таку обробку кожного місяця. Тонування. Так називається процес незначної зміни кольору поверхні дерев’яного виробу або конструкції. Для цього використовують масляну фарбу, спиртову морилку, кольоровий лак і т.д. Повторювати цю процедуру потрібно кожні 2 роки.

 

 

Не допускаємо загоряння

 

Вогнезахисні засоби можуть застосовуватися не тільки в громадських місцях, а й у приватному секторі. Для захисту своїх будинків і дач завбачливі господарі застосовують різні запобіжні заходи. Вони можуть робити просту обробку дерев’яних конструкцій соляними розчинами або ж застосовувати більш складні речовини, які створюють на поверхні спеціальну захисну плівку. У першому випадку, захист деревини від загоряння відбувається наступним чином. На дерево наноситься розчин солі, який глибоко проникає в матеріал. У разі пожежі, це просочення починає плавитися і при цьому утворює плівку. Вона і зупиняє подальше поширення вогню. При обробці спеціальними речовинами процес зупинки пожежі відбувається аналогічно, але з більшою ефективністю. Причина криється в антипіренах, які містять в своєму складі сірчану кислоту, буру і фосфорнокислий амоній. З цією метою можна також користуватися мастикою, фарбою на силіконовій основі і штукатуркою. Ретельна обробка дерева продовжує термін його служби

455-400x267

Захист деревини від вогню та від інших перерахованих вище проблем повинна проводитися комплексно, з використанням різних спеціальних засобів. Обробляти можна при температурі не нижче + 5 ° С і не працювати з замороженою деревиною. Поверхня повинна бути зашкуреною, сухою і чистою, тобто здатною добре вбирати захисні речовини. Якщо дотримуватися всіх цих вимог, то дерев’яна дача або будинок будуть довго радувати вас своїм теплом, красою і затишком.

Замовити безкоштовний дзвінок

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!