Отримати консультацію
Введіть, будь ласка, ваші дані
Блог

Монтаж стельового плінтусу

Поради

На сьогоднішній день стельовий плінтус (фриз, жолобник або багет) широко представлений на ринку будівельних матеріалів виробами з пеноплістіролу, поліуретану, пластика, гіпсу, дерева і ламінованого ДСП. Та найбільш поширеними залишаються багети стельові з пінопласту
Ширину плінтуса вибирайте, беручи до уваги висоту стель в будинку. Для високих стель краще зупинити свій вибір на широких багетах, а вузькі фризи будуть органічніше виглядатимуть в кімнаті зі стелею невеликої висоти.

Широкий асортимент багетів дозволяє обрати саме той варіант котрий стане ідеальним для Вас, тому розглянемо ще одну властивість багетів — рельєфність їх поверхні. Безумовно, галтелі з виразним і об’ємним візерунком виглядають привабливіше і багатше, однак і уваги вони будуть вимагати до себе більше, їх доведеться частіше протирати від пилу і періодично підфарбовувати.
Стандартна довжина пінопластових багетів — 2 метри. Тому, розділивши периметр кімнати на 2 і накинувши 1-2 багета зверху на непередбачені витрати, отримаєте кількість планок, необхідну для обробки кімнати.

Способи монтажу плінтусу стельового
Існує 2 способи монтажу багетів: після обклеювання стін шпалерами і до їх обклеювання.

Другий спосіб більш кращий, оскільки при зміні шпалер не доведеться заново клеїти стельовий плінтус, до того ж щілини між багетами і стіною зручніше закладати на стіні, ще не оклеєній шпалерами. Саме всі тонкощі такого способу обробки і будуть розглядатися далі.Нарізка кутів
Зазвичай нарізка кутів плінтуса викликає у багатьох домашніх майстрів певні труднощі. Непросто відразу безпомилково визначитися з положенням лінії розрізу, особливо якщо є необхідність нарізки як зовнішніх, так і внутрішніх кутів.
Завдання вирішується досить просто: взявши два невеликих відрізка багетів, виконується їх пробна нарізка під кутом 45 і, якщо результат позитивний, в подальшому використовують їх як шаблони при нарізанні кутів на реальних плінтусах.
Для дотримання точності нарізування кутів потрібен спеціальний інструмент — стусло, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Розмістивши багет в стуслі так, як він буде розташовуватися на стіні, виконується обрізка плінтуса під потрібним кутом (зазвичай він становить 45).

Тонкі багети найзручніше різати будівельним ножем зі змінними лезами, для різання ж широких краще використовувати ножівку по металу. Щоб уникнути появи сколів і задир на поверхні багетів уникайте надмірно сильного натиску на полотно ножівки.

Монтаж стельового плінтусаМонтаж стелі багетами починайте з кутів. Наклеївши смуги багетів у всіх кутах, переходите до обклеювання плінтусами прямолінійних ділянок.
Щоб уникнути швидкого висихання шпаклівки і полегшити монтаж багетів, безпосередньо перед обклеюванням змочіть ґрунтовкою або водою ділянки стін і стелі, які будуть контактувати з плінтусами.
У місцях кріплення багета зі стіною і стелею нанесіть шпателем тонкий шар фінішної шпаклівки, після чого встановіть плінтус в місці стику стелі зі стіною і акуратно його притисніть, при цьому не потрібно вдавлювати фриз в кожну нерівність стіни.
Вилізшу за межі багета шпаклівку акуратно видаліть шпателем, а потім підітріть чистою ганчіркою.
Щілини між плінтусом і стіною або стелею ретельно закладіть тієї ж самої шпаклівкою. Промажте шпаклівкою ще й місця стиків багетів, а потім затріть їх шматком мокрої тканини.
Фінальну шпаклівку можна замінити білим герметиком, процес монтажу від цього значно спроститься, але стане на порядок дорожче в фінансовому плані.

По завершенні робіт стельовий плінтус гарантовано приховає всі вади і нерівності стін і ідеально впишеться в інтер’єр кімнати.